دیگر مصرف کنندگان کامپیوتر خود را بروزرسانی نمی کنند

 

بازار کامپیوتر متاسفانه همچنان سیر نزولی داشته و با افزایش فروشی رو به رو نیست. باتوجه به گارتنر فروش کامپیوتر در مقایسه با سه ماهه سوم سال گذشته با کاهش فروش 5.7 درصدی رو به رو شده است.

Nike ShoesAsics shoes | Nike SB x Parra 'USA Federation Kit' Coveralls - nike roshe price philippines india and country , Beitjalapharma

 

گارتنر محموله جهانی را از 68 میلیون دستگاه اعلام داشته که در این میان 19 میلیون یعنی 3.3 درصد آن به منطقه خاورمیانه اختصاص دارد. این آمار و ارقام شامل اولترابوک، لپتاپ و لپتاپ های هیبریدی می شود نه تبلت و کروم بوک ها.

براساس نظرسنجی Brexit خریداران کامپیوتر در بریتانیا تمایل آنها به خرید کامپیوتر جدید کمتر شده است و این نشانه خوبی نخواهد بود. به گفته Mikako Kitagawa یکی از تحلیلگران گارتنر، در بازارهای نوظهور تقاضای مصرف کنندگان ضعیف بوده و از این آنها کامپیوترهایی با طول عمر بیشتر دارند.

او گفت:                      

"باتوجه به بررسی انجام گرفته درباره فناوری های شخصی سال 2016، اکثر مصرف کنندگان حداقل سه نوع دستگاه را دارا هستند. در میان این دستگاه ها کامپیوتر یک دستگاه اولویت بالا بوده و هیچ یک نیازی به ارتقا دستگاه نمی بینند. برخی ممکن است هرگز تصمیمی برای ارتقا نداشته باشند."

در رده پنجم اپل و ششم ایسر بدترین ضربه را از فروشندگان عمده خوردند. محموله دو کمپانی به ترتیب 13.4 و 14.1 درصد بوده است. اگرچه لنوو با کاهش 2.4 درصدی همچنان پیشرو بوده اما شرکت های ایسوس، اچ پی، دل و ...به ترتیب در جایگاه دوم، سوم و چهارم قرار گرفتند. 

متاسفانه اچ پی کاهش فروش قابل توجه ای را به خود دیده است. در منطقه خاورمیانه ایسوس یک چهارم محموله را به فروش رساند که رشد 21.4 درصدی را نشان می دهد. پس از آن دل، لنوو و اچ پی قرار گرفتند و رشد 5.9 درصدی را نشان می دهد.

به گفته گارتنر بازار اروپای غربی در سه ماهه سوم قوی تر بوده است. Isabelle Durand یکی از تحلیلگران گارتنر می گوید:

" کاهش فروش بیشتر به خاورمیانه، اوراسیا، شرق اروپا و شرق آفریقا مرتبط است." 

این موسسه تحقیقاتی می گوید که منطقه شرق آفریقا و خاورمیانه به دلیل کاهش امنیت با روند نزول فروش کامپیوتر رو به رو شد.

منبع