FRP چیست و چه کاربردی دارد؟

FRP مخفف واژه Factory Reset Protection می باشد و یک قابلیت امنیتی مفید برای گوشی های آندرویدی است که از نسخه 5 اندروید ( Lolipop ) بر روی نسخه های مختلف اندروید بارگزاری شده است .

AdidasSport media | jordan Release Dates

در گذشته وقتی تلفن همراه مفقود می شد و یا به سرقت می رفت ، به راحتی پس از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه برای افراد دیگر قابل استفاده بود .

با آمدن FRP بعد از ریست یا فلش گوشی ، از شما ، آدرس Gmail و رمز آن را می پرسد و تا زمانی که آن را به درستی وارد نکنید گوشی بالا نمی آید و قابل استفاده نخواهد بود.
اما مشکل از آنجا آغاز می شود که در ایران استفده از Gmail زیاد مرسوم نیست و معمولا شخص دیگری آن را برای کاربران می سازد و در گوشی وارد می کند و شخص کاربر یا از اطلاعات کاربری Gmail خود اطلاعی ندارد و یا آن را پس از مدتی فراموش می کند .

توصیه ما به کلیه کاربران گوشی های اندروید :

1- حتما از Gmail شخصی خود برای فعال سازی گوشی استفاده کنند و در هنگام ساخت Gmail شماره موبایل واقعی خود را وارد کنند که در صورت فراموشی رمز به راحتی بتوان آن را بازیابی کرد.

2- در صورت خرید گوشی دست دوم مطمئن شوید که فروشنده حساب کاربری Gmail خود را از روی گوشی غیر فعال کرده .
قبل از اینکه گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید حسابهای کاربری فعال آن را مرورکنید.

3- در صورتیکه به هر دلیلی حساب کاربری گوگل خود را فراموش کردید و امکان بازیابی آن را نداشتید و نتوانستید گوشی خود را فعال کنید ، با کارشناسان ما در بخش خدمات تماس بگیرید .


 
تولید محتوی :  رامین امیری
ویرایش :  جواد صدقی