گارانتی رسمی لنوو

به گفته تری ولرز، تحلیلگر و مشاور صنعتی، در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ شرکت ها به ترتیب ۳۵۳ ، ۵۵۰ و  ۸۰۸ عدد از این ماشین ها را خریداری کرده اند. هرچند مطابق این اظهارات، رشد سالانه فروش این ماشین ها از نظر عددی چندان زیاد نیست، اما باید توجه داشت که ارزش این دستگاه ها از صدها هزار تا چند میلیون دلار است.

همچنین سازندگان تجهیزات ارتوپدی و دندانپزشکی نیز به استفاده از چاپگر های سه بعدی روی آورده اند و چند سالی است که از آن بهره می برند، اما ورود صنعت هوانوردی در این عرصه این ظرفیت را دارد که این فناوری و بازار آن را به کلی متحول کند.

بخش زیادی از قطعاتی که توسط چاپگر سه بعدی برای شرکت ایرباس یا دیگر شرکت ها ساخته شده اند، وارد بازار شده و یا درحال تکمیل برای عرضه به بازار هستند. در حقیقت باید گفت که برخی از این شرکت ها قسمت های مهمی از هواپیما مانند موتور جت، سنسور حرارتی و یا بخش سوخت آن را ساخته اند و یا در دست تولید دارند. ضمن این که برخی شرکت های دیگر در پشت صحنه و با کمک این چاپگرها مشغول طراحی و ساخت قطعات مهم و بزرگی از هواپیما هستند که تاثیری مهم در ویژگی های اساسی آن از جمله وزن خواهد داشت که به نوبه خود در عملکرد آن بشدت تاثیرگذار است.

شایان ذکر است که این فناوری به ویژه برای ساخت قطعات پیچیده با حجم نسبتا کوچک بسیار مفید است، زیرا توسعه دادن ابزارهای مختلف برای تولید آنها در حالت معمولی، هزینه ای بسیار زیاد را تحمیل می کند. بعنوان مثال قطعه ای در رابطه با سوخت هواپیما اکنون به ۱۸ قسمت کوچک تر تقسیم شده که سپس باید توسط چاپگر سه بعدی چاپ و به هم وصل شوند. این قطعه نهایتا ۲۵ درصد سبک تر از قبل است که به افزایش بهره وری در مصرف سوخت کمک شایانی می کند.

 

منبع: فن آوران