گارانتی رسمی لنوو

کروم‌بوک جدید لنوو با نام N42 توسط این شرکت معرفی شد. این کروم‌بوک طراحی مستحکم و بدنه‌ی مقاومی دارد و گفته می‌شود قیمت ۱۹۹ دلار برای آن در نظر گرفته شده است. لنوو این کروم‌بوک نسبتا ارزان‌قیمت را برای عرضه به دانش‌آموزان آماده کرده است.

به منظور دستیابی به حداکثر مقاومت فیزیکی و مقاومت در برابر صدمات ناگهانی، پورت‌های N42 تفویت شده هستند، لولاهای آن از جنس تقویت شده هستند و کیبورد ضد نفوذ آب با کلیدهای مستحکم نیز برای آن در نظر گرفته شده است. مشخصات زیادی از این کروم‌بوک منتشر نشده اما صفحه‌نمایش ۱۴ اینچی به همراه حافظه‌ی رم ۴ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۳۲ گیگابایتی از مشخصاتی هستند که لنوو در مورد N42 منتشر کرده است. مشخص نیست که این مشخصات مربوط به نسخه‌ی ۱۹۹ دلاری هستند و یا مشخصات پایه‌ای هستند که در نسخه‌های گران‌قیمت‌تر ارتقا پیدا خواهند کرد. گفته می‌شود کروم‌بوک ان۴۲ در ماه ژوئن سال جاری میلادی در وبسایت رسمی لنوو و نمایندگی‌های آن به طور رسمی برای فروش عرضه خواهد شد. مدیر بخش آمریکای شمالی لنوو در اظهاراتی عنوان کرده که این شرکت از فروش سری ان کروم‌بوک‌های خود بسیار راضی است و دلیل این فروش بالا را طراحی مقاوم آنها در برابر قیمت مناسب می‌داند.

فروش کروم‌بوک‌ها در چند سال اخیر با رشد مناسبی همراه بوده و یکی از دلایل آن فروش بالای آنها در مدارس عمومی ایالات متحده است. به نظر می‌رسد کروم‌بوک‌ها بازاری را که سال‌ها در اختیار PC بود هدف قرار داده‌اند و با سرعت در حال پیش‌روی در آن هستند. بعلاوه اخبار فروش سه‌ماهه‌ی گذشته‌ی سال جاری میلادی نشان می‌دهد که فروش و ارسال کروم‌بوک‌ها از مک‌بوک‌ها نیز پیشی گرفته است.

 

منبع: زومیت